Haber detay

blank

ÜRÜN LİSTESİ

Özen Kompresör Konya’da İş Ortakları ile Buluştu

Özen Kompresör 7 Mart tarihinde Konya Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonu’nda iş ortakları ile bir araya geldi. “Basınçlı Hava Sistemlerinde Kayıp, Kaçaklar ve Verimlilik” başlıklı toplantıda, üretimde enerji verimliliği sağlamanın önemi, kayıp ve kaçakların nasıl önleneceği ve doğru ürün seçimi konuları ele alındı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Özen Kompresör Satış Müdürü Mesut Erhan Sarı, “Konya 80 farklı sektörde 180 ülkeye ihracat yapan, Türkiye’nin 3. büyük organize sanayi bölgesi. Tüm bu sektörlerde üretiminizin ayrılmaz bir parçası olan kompresörlerimizle verimliliğinizi artırmaya çalışıyoruz. Enerji fiyatlarındaki artışın devam etmesi ve rekabetin yoğun olması nedeniyle üretimde maliyetlerin azaltılması giderek daha büyük önem kazanıyor. Enerji verimliliği sağlayan ürünlerimiz ile işletmenizde ciddi tasarruflar sağlayarak, üretim kalitenizi artırabilirsiniz” dedi.  

Doğru kompresör seçiminin nasıl yapılacağı, ölçümleme sistemleri ve enerji verimliliği sunumlarının yapıldığı toplantıda Özen Kompresör Üretim Müdürü Mahmut Ceran, “Sektöre güvenilir ürünler sunan ve iş ortaklarımızın memnuniyetini önemseyen bir firmayız. Üretimde en büyük önceliğimiz ürünlerimiz ile verim artışı sağlamak. Tabi ürettiğiniz ürünleri dünya standartlarında ölçümlemek de bu yoldaki en önemli adımlardan biri. Türkiye’de sonik nozul debimetre ile debi ölçen tek firmayız. Otoriteler tarafından debi ölçmede en doğru yöntem olarak kabul edilen bu teknolojiyi, kendi yazılımımızı da ilave ederek faaliyete geçirdik. Üretimde performans testlerini yaparak, seri numarasıyla beraber sistemimize kaydediyor ve isteyen müşterilerimizle de bu verileri paylaşıyoruz. Sektörde standartların sağlanması için öncülük ediyoruz. Sistemle ilgili olarak sektör temsilcisi firmalar ile birlikte TSE’ye bu sistemin ülkemize bağımsız bir kuruluş olarak kazandırılması için başvuru yaptık” açıklamasında bulundu.  

Kompresör yatırımında sadece ilk yatırım maliyetini dikkate almanın yanlış olduğu, basınçlı hava enerji maliyetine ek olarak bakım maliyetinin de göz önünde bulundurulması gerektiğini belirten Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Murat Özgür,  basınçlı hava sistemlerindeki kayıp ve kaçakların da ciddi bir maliyet oluşturduğunu belirtti. Özgür, “Kompresör seçimi kadar bakım hizmeti de önemli. Orijinal yedek parça kullanımı ve yetkili kişiler tarafından sağlanan bakım hizmetinin yanı sıra işletmenizdeki kayıp ve kaçakları tespit edip, önleyerek de maliyet avantajı sağlayabilirsiniz” dedi.