GENEL BİLGİLER

Ultra_Serisi

SERİSİ DİŞLİ KUTULU VİDALI KOMPRESÖRLER

Özen Kompresör’ün ürettiği Ultra Serisi vidalı hava kompresörleri, kanıtlanmış Özen kompresör kalitesine özel çözümler eklenerek ve  özel ekipmanlar kullanılarak, ULTRA  serisi vidalı  hava kompresörlerinden maksimum performans ve faydanın sunulduğu seridir.

CORE Serisinin bütün özelliklerini temel alan ULTRA serisi  artı özellikleriyle fark yaratmaktadır.

 

OSC ULTRA serisinde motor vida bağlantısında Özen Kompresör’ün kendi dizaynı olan dişli  sistemi kullanılmaktadır. Dişli bağlantı  sistemiyle muhtemel çevirim kayıplarının önüne geçilerek, maksimum verimlilik elde edilmektedir. 

 

 

OSC ULTRA serisinde  kullanılan büyük vida bloğu sayesinde, serbest hava verimi daha fazla olmakta ve vida devir hızı ise çok düşük kalmaktadır. Bu sayede maksimum hava verimi ile kompresörden maksimum fayda elde edilmektedir.

 

Ultra serisinde kullanılan Maestro 30 Kontrol Paneli, PLC tabanlı grafik ekranı sayesinde Arapça dili dahil,13 dil desteği ile kolay kullanımlı; 1+4 kompresör kontrol edebilme özelliği, harcanan elektriğin anlık takibi, arıza takip özelliği, çoklu kompresörlerde eşit yaşlandırma özelliğine sahiptir. Basınç takibi, vida sıcaklık takibi, bakım zaman takip özelliği ve otomatik bakım zamanlarında alarm özelliği, çalışma saati takibi gibi birçok özellikleri bünyesinde barındıran gerçek bir kullanıcı dostu ve verimlilik sağlayan kompresör kontrol panelidir.

Kompresör kasasının ses yalıtımı özel malzemeler kullanılarak, ULTRA kompresörlerin ses seviyesi 80 dB(A) altında çalışmaları sağlanmaktadır.

 

Radyatör çıkışında standart olarak sunulan  otomatik tahliyeli su seperatörü çıkıştaki basınçlı havada bulunan suyu %70 oranlarında ayrıştırır. Bu sayede tank ve kurutucu öncesi mümkün olan maksimum kuru hava akışı sağlanmaktadır.

 

Kompresörün soğutma sisteminde kullanılan radyal fan, çok etkin soğutma ile yüksek ortam sıcaklığında kompresörün rahatlıkla çalışmasını sağlar. Bu sayede maksimum sıcak ortamlarda bile kompresör sorunsuzca çalışabilmektedir.
Bu seride kullanılan yalıtım ve ses düşürücü kaplama sayesinde ULTRA serisinde mininmum gürültü seviyesine inmektedir. Bu özellik Ultra serisini daha çevreci yapmaktadır.
Ultra serisi  maksimum müşteri memnuniyetinin  her yönüyle karşılama hedefinin sonucudur.