GENEL BİLGİLER

SERİSİ TANK ÜSTÜ VİDALI KOMPRESÖRLER

SPARK SERİSİ TANK ÜSTÜ VİDALI KOMPRESÖRLER

 

Özen Kompresör’ün üretiği Spark serisi, akuple yapının mükemmel dizaynı ile oluşturulmuş kompresör, kurutucu ve hava tankının itina  ile birleştirildiği seridir.

 

YER TASARRUFU
Kompresör, tank ve kurutucunun bir arada olmasıyla ayrı konumda kapladıkları alandan daha az yer kaplar.

 

BAĞIMSIZ ÇALIŞMA
Sistemi oluşturan ünitelerin ayrı kontrol paneli olması, gerektiğinde kompresör ve kurutucunun ayrı ayrı çalışmasına imkan verir.

 

AKUPLE YAPI AVANTAJI
Komple sistem birbirine kısa bağlantılarla bağlanarak olası basınç kayıplarına önüne geçilir. Akuple yapı muhtemel yağ kaçağı riskini de ortadan kaldırır.

SPARK SERİSİ TANK ÜSTÜ İNVERTÖRLÜ VİDALI KOMPRESÖRLER

 

SERVİS KOLAYLIĞI
Akuple dizaynın sağladığı geniş iç hacim, kolay servis ve bakım  imkanı tanır. Bakım veya tamir yapılacak ekipmana direkt ulaşmak mümkündür, herhangi bir işlemde işlem yapılacak parça için diğer bir parçaya dokunmak veya yerinden çıkartmak kesinlikle gerekmez.

 

KALİTELİ EKİPMAN
Özen kalitesiyle üretilen hava tankı 2,5 kat test basıncı ile test edilir. Özen kalitesiyle üretilen bağlantı elemanlarının kullanıldığı sistem yıllarca sorunsuz hizmet verir.

 

İNVERTÖR UYGULAMA
Spark Serisinde opsiyonel olarak frekans invertörü uygulanabilmektedir.Böylece Spark serisinden yer tasarrufu, kolay kurulum ve kolay bakımın  yanısıra frekans invertörü uygulamasıyla %35’e varan enerji tasarrufu sağlanabilmektedir. Ayrıca invertör kullanımı sayesinde motor ve vida bağlantısı direkt akuple olmaktadır.