GENEL BİLGİLER

INVERTORLU_BOOSTER

OBS SERİSİ İNVERTÖRLÜ BOOSTER VİDALI KOMPRESÖRLER

Booster kompresörler yük modundan boş moduna geçtiğinde motor yük modundaki aynı akım miktarını çekmeye devam eder, bu da ciddi oranda enerji sarfiyatı meydana getirir. Vidalı Booster Kompresörlere uygulanan invertör kontrolü sayesinde enerji sarfiyatının ciddi oranda önüne geçilir.


Frekans invertörü motorun devrini işletmenin anlık hava ihtiyacına göre ayarladığından vidalı boster kompresörde işletmenin anlık hava ihtiyacına göre hava üretimi yapar. Bu sayede vidalı booster devamlı yük modunda kalarak işletmeye %70 oranında elektrik tasarrufu sağlar. Frekans invertörün yarattığı fiyat farkı, sağlanan %70 oranındaki elektrik tasarrufuyla çok kısa sürede geri alınır. Frekans invertörü uygulamanın diğer bir faydası ise, motor ve vida bağlantısı direkt arada herhangi bir çevirici elemanı olmaksızın 1:1 oranında kaplin ile bağlanır. Direkt bağlantı şekli aktarımlarda oluşan kayıpların önüne geçmiş olur.

 

OBS invertörlü Booster kompresörlerde motor vida bağlantısında kaplin ile motor mili ve vida mili 1:1 oranında direkt akuple olarak bağlanmaktadır. Böylece, aktarma organlarından doğacak kayıpların tamamı önlenmektedir.

 

GERÇEK VERİMİN VE SÜREKLİ ÇALIŞMANIN TEK KAYNAĞI

Pistonlu booster kompresörlere göre, OBS serisi Vidalı booster kompresörler %100 verimle çalışırlar.


OBSserisi Vidalı Booster kompresörler 7/24 çalışmaya uygundur, devamlı çalışmadan dolayı kesinlikle hiçbir sorun oluşmaz.


Frekans İnvertörüyle Net %70 Enerji Tasarrufu Mümkün


OBS Vidalı Booster Kompresörlere uygulanan frekans invertörü (Opsiyonel) %70 oranında enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcıya enerji tasarrufunda ciddi destek verir