KURUMSAL

KURUMSAL

Günümüzde ambalajdan, tekstile, kimyadan tarıma, gıdadan otomotive uzanan birçok endüstride üretimin vazgeçilmez enerji kaynaklarından birini basınçlı hava oluşturur. Küreselleşen ekonomi ve artan rekabet koşulları ile işletme maliyetlerinin azaltılması ve verimlilik artışı giderek daha büyük önem kazanıyor. Gelişen teknoloji ve büyüyen endüstrilerle birlikte, yüksek performans, zorlu koşullarda sorunsuz çalışabilme ve enerjiden tasarruf sağlama, basınçlı hava sektöründe de rekabetin ana bileşenlerini oluşturuyor.
 

Özen Kompresör endüstrinin değişen ihtiyaçları paralelinde, basınçlı hava ekipmanlarında verimliliğin artırılması, kesintisiz hava temini ve kullandığı yeni teknojiler ile enerji tüketiminin  azaltılması yönünde çalışmaya devam ediyor. Sürekli değişen basınçlı hava ihtiyaçları için güvenilir bir ortak olan Özen Kompresör, Innopark'ta yer alan AR-GE merkezinde Selçuk Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi ile işbirliği yapıyor. 
Düşük, orta ve yüksek basınçlı kompresörlerin yanı sıra, vidalı booster ve basınçlı hava ekipmanları (kurutucu, filtre vb.) ile geniş bir ürün portföyü sunan Özen Kompresör, 2012 yılından bu yana Konya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 20.000 m²'lik alana sahip yeni fabrikasında üretimine devam ediyor. 

 

Türkiye'de basınçlı hava sektöründeki kilit oyunculardan biri olan Özen Kompresör, 45 ülkeye ihracat yapıyor. Ürünlerinde dayanıklılık ve verimliliği ön planda tutan firma, Türkiye’de ve dünyada her sektörden küçük ve büyük ölçekli müşterilerinin basınçlı hava taleplerine cevap veriyor.
 

Kendi satış ve servis operasyonunun yanı sıra, ülke geneline yayılan güvenilir distribütör ağı ile de müşterilerinin yanında yer alan Özen Kompresör, fiyat teklifi aşamasından ürünün kurulumuna ve servisine kadar tüm hizmetlerini, müşteri memnuniyetini ve kaliteyi ön planda tutarak yürütüyor. Tüm basınçlı hava çözümleriniz için güvenilir iş ortağınız.